Şanlıurfa Bayburt Arası Kaç KM

Şanlıurfa Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Bayburt arası kaç km? Şanlıurfa Bayburt arası kaç saat? Şanlıurfa Bayburt yol tarifi? Şanlıurfa Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Bayburt Arası Kaç KM

Şanlıurfa Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 km’dir. Şanlıurfa Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 338 km’dir.

Şanlıurfa Bayburt Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Bayburt arası kaç saat; Şanlıurfa Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Şanlıurfa Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 338 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Şanlıurfa Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.