İçeriğe geç

Şanlıurfa Batman Arası Kaç KM

Şanlıurfa Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Batman arası kaç km? Şanlıurfa Batman arası kaç saat? Şanlıurfa Batman yol tarifi? Şanlıurfa Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Batman Arası Kaç KM

Şanlıurfa Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 231 km’dir. Şanlıurfa Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 185 km’dir.

Şanlıurfa Batman Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Batman arası kaç saat; Şanlıurfa Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 231 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 185 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Şanlıurfa Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 231 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.