İçeriğe geç

Şanlıurfa Bartın Arası Kaç KM


Şanlıurfa Bartın arası kaç km;
yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Bartın arası kaç km? Şanlıurfa Bartın arası kaç saat? Şanlıurfa Bartın yol tarifi? Şanlıurfa Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Bartın Arası Kaç KM

Şanlıurfa Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1177 km’dir. Şanlıurfa Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 744 km’dir.

Şanlıurfa Bartın Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Bartın arası kaç saat; Şanlıurfa Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1177 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Şanlıurfa Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Şanlıurfa Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 744 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Şanlıurfa Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1177 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.