İçeriğe geç

Şanlıurfa Balıkesir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Balıkesir arası kaç km? Şanlıurfa Balıkesir arası kaç saat? Şanlıurfa Balıkesir yol tarifi? Şanlıurfa Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Balıkesir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1307 km’dir. Şanlıurfa Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1025 km’dir.

Şanlıurfa Balıkesir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Balıkesir Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Balıkesir arası kaç saat; Şanlıurfa Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1307 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1025 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 51 dakika

Şanlıurfa Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1307 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.