İçeriğe geç

Şanlıurfa Artvin Arası Kaç KM

Şanlıurfa Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Artvin arası kaç km? Şanlıurfa Artvin arası kaç saat? Şanlıurfa Artvin yol tarifi? Şanlıurfa Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Artvin Arası Kaç KM

Şanlıurfa Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 km’dir. Şanlıurfa Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 518 km’dir.

Şanlıurfa Artvin Arası Kaç KM

Şanlıurfa Artvin Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Artvin arası kaç saat; Şanlıurfa Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Şanlıurfa Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika  sürmektedir. Şanlıurfa Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 518 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Şanlıurfa Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.