İçeriğe geç

Şanlıurfa Amasya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Amasya arası kaç km? Şanlıurfa Amasya arası kaç saat? Şanlıurfa Amasya yol tarifi? Şanlıurfa Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Amasya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 km’dir. Şanlıurfa Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 466 km’dir.

Şanlıurfa Amasya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Amasya Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Amasya arası kaç saat; Şanlıurfa Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Şanlıurfa Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 466 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Şanlıurfa Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.