İçeriğe geç

Şanlıurfa Aksaray Arası Kaç KM

Şanlıurfa Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Aksaray arası kaç km? Şanlıurfa Aksaray arası kaç saat? Şanlıurfa Aksaray yol tarifi? Şanlıurfa Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Aksaray Arası Kaç KM

Şanlıurfa Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 km’dir. Şanlıurfa Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Şanlıurfa Aksaray Arası Kaç KM

Şanlıurfa Aksaray Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Aksaray arası kaç saat; Şanlıurfa Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Şanlıurfa Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Şanlıurfa Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.