İçeriğe geç

Şanlıurfa Ağrı Arası Kaç KM

Şanlıurfa Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Ağrı arası kaç km? Şanlıurfa Ağrı arası kaç saat? Şanlıurfa Ağrı yol tarifi? Şanlıurfa Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Ağrı Arası Kaç KM

Şanlıurfa Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 564 km’dir. Şanlıurfa Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 423 km’dir.

Şanlıurfa Ağrı Arası Kaç KM

Şanlıurfa Ağrı Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Ağrı arası kaç saat; Şanlıurfa Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 564 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Şanlıurfa Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 423 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Şanlıurfa Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 564 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.