İçeriğe geç

Şanlıurfa Afyon Arası Kaç KM

Şanlıurfa Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Şanlıurfa Afyon arası kaç km? Şanlıurfa Afyon arası kaç saat?  Şanlıurfa Afyon yol tarifi?  Şanlıurfa Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Afyon Arası Kaç KM

Şanlıurfa Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 959 km’dir.  Şanlıurfa Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 771 km’dir.

Şanlıurfa Afyon Arası Kaç KM

Şanlıurfa Afyon Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Afyon arası kaç saat;  Şanlıurfa Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 959 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir.  Şanlıurfa Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir.  Şanlıurfa Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 771 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Şanlıurfa Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

 Şanlıurfa Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 959 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya       yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.