İçeriğe geç

Şanlıurfa Adıyaman Arası Kaç KM

Şanlıurfa Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Adıyaman arası kaç km? Şanlıurfa Adıyaman arası kaç saat? Şanlıurfa Adıyaman yol tarifi? Şanlıurfa Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS        koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Adıyaman Arası Kaç KM

Şanlıurfa Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 112 km’dir. Şanlıurfa Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 81 km’dir.

Şanlıurfa Adıyaman Arası Kaç KM

Şanlıurfa Adıyaman Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Adıyaman arası kaç saat; Şanlıurfa Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 112 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 00 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 81 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1.saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Şanlıurfa Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 112 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.