İçeriğe geç

Sandıklı Yol Tarifi

Afyon Sandıklı yol tarifi; yazımızda öncelikle Sandıklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sandıklı’ya nasıl gidilir? Sandıklı yol tarifi? Sandıklı yol haritası? Sandıklı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sandıklı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Sandıklı, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Sandıklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.400 km2’dir. Sandıklı ilçesinin rakımı ise 1.120 m olarak hesaplanmıştır. Sandıklı ilinin Kuzeyinde Sinanpaşa, doğusunda Şuhut, batısında Hocalar, Güneyinde ise Kızılören ilçeleri bulunmaktadır. Sandıklı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sandıklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sandıklı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 56,182 nüfusa sahiptir.

Sandıklı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sandıklı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sandıklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sandıklı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sandıklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sandıklı’ya Nasıl Gidilir? Sandıklı Yol Tarifi

Sandıklı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sandıklı’ya gelebilirsiniz. Sandıklı karayolu ile Afyon şehir merkezine 61 km, İstanbul’a yaklaşık 468 km, Ankara’ya yaklaşık 321 km, İzmir’den ise yaklaşık 322 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Sandıklı ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sandıklı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.