İçeriğe geç

Sancaktepe Yol Tarifi

İstanbul Sancaktepe yol tarifi; yazımızda öncelikle Sancaktepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sancaktepe’ye nasıl gidilir? Sancaktepe yol tarifi? Sancaktepe yol haritası? Sancaktepe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sancaktepe İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Sancaktepe, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Sancaktepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 63 km2’dir. Sancaktepe ilçesinin rakımı ise 141 m olarak hesaplanmıştır. Sancaktepe ilçesinin Kuzeyinde Çekmeköy, doğusunda Pendik ve Sultanbeyli, batısında Ümraniye ve Ataşehir, Güneyinde ise Maltepe ve Kartal ilçeleri bulunmaktadır. Sancaktepe ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sancaktepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sancaktepe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 436.733 nüfusa sahiptir.

Sancaktepe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sancaktepe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sancaktepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sancaktepe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sancaktepe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sancaktepe’ye Nasıl Gidilir? Sancaktepe Yol Tarifi

Sancaktepe’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sancaktepe’ye gelebilirsiniz. Sancaktepe karayolu ile İstanbul şehir merkezine 42.7 km, Bursa’ya yaklaşık 132 km, Ankara’ya yaklaşık 425 km, İzmir’den ise yaklaşık 457 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sancaktepe ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sancaktepe ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.