Samsun Yozgat Arası Kaç KM

Samsun Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Yozgat arası kaç km? Samsun Yozgat arası kaç saat? Samsun Yozgat yol tarifi? Samsun Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Yozgat Arası Kaç KM

Samsun Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 km’dir. Samsun Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 208 km’dir.

Samsun Yozgat Arası Kaç KM

Samsun Yozgat Arası Kaç Saat

Samsun Yozgat arası kaç saat; Samsun Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Samsun Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Samsun Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 208 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

50 dakika

Samsun Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.