İçeriğe geç

Bafra Yol Tarifi

Samsun Bafra yol tarifi; yazımızda öncelikle Bafra şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bafra’ya nasıl gidilir? Bafra yol tarifi? Bafra yol haritası? Bafra İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bafra İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Bafra, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Bafra İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.503 km2’dir. Bafra ilçesinin rakımı ise 26 m olarak hesaplanmıştır. Bafra ilçesinin doğusunda Ondokuzmayıs ve Atakum, batısında Alaçam, Güneyinde ise Vezirköprü, Havza ve Kavak ilçeleri bulunmaktadır. Bafra ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bafra İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bafra ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 142.761 nüfusa sahiptir.

Bafra İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bafra Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bafra’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bafra Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bafra’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bafra’ya Nasıl Gidilir? Bafra Yol Tarifi

Bafra’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bafra’ya gelebilirsiniz. Bafra karayolu ile Samsun şehir merkezine 52 km, İstanbul’a yaklaşık 744 km, Ankara’ya yaklaşık 440 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.096 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bafra ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bafra ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.