Samsun Yalova Arası Kaç KM

Samsun Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Yalova arası kaç km? Samsun Yalova arası kaç saat? Samsun Yalova yol tarifi? Samsun Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Samsun Yalova Arası Kaç KM

Samsun Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 km’dir. Samsun Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 597 km’dir.

Samsun Yalova Arası Kaç KM

Samsun Yalova Arası Kaç Saat

Samsun Yalova arası kaç saat; Samsun Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Samsun Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 597 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Samsun Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.