Samsun Uşak Arası Kaç KM

Samsun Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Uşak arası kaç km? Samsun Uşak arası kaç saat? Samsun Uşak yol tarifi? Samsun Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Uşak Arası Kaç KM

Samsun Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 787 km’dir. Samsun Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 659 km’dir.

Samsun Uşak Arası Kaç KM

Samsun Uşak Arası Kaç Saat

Samsun Uşak arası kaç saat; Samsun Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 787 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Samsun Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 659 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Samsun Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 787 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.