Samsun Tunceli Arası Kaç KM

Samsun Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Tunceli arası kaç km? Samsun Tunceli arası kaç saat? Samsun Tunceli yol tarifi? Samsun Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Tunceli Arası Kaç KM

Samsun Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 619 km’dir. Samsun Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 341 km’dir.

Samsun Tunceli Arası Kaç KM

Samsun Tunceli Arası Kaç Saat

Samsun Tunceli arası kaç saat; Samsun Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 619 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Samsun Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 341 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Samsun Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 619 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.