Samsun Trabzon Arası Kaç KM

Samsun Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Trabzon arası kaç km? Samsun Trabzon arası kaç saat? Samsun Trabzon yol tarifi? Samsun Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Trabzon Arası Kaç KM

Samsun Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 km’dir. Samsun Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 286 km’dir.

Samsun Trabzon Arası Kaç KM

Samsun Trabzon Arası Kaç Saat

Samsun Trabzon arası kaç saat; Samsun Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 286 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Samsun Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.