İçeriğe geç

Samsun Tosya Arası Kaç KM

Samsun Tosya arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Tosya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Tosya arası kaç km? Samsun Tosya arası kaç saat? Samsun Tosya yol tarifi? Samsun Tosya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Tosya İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ilinin yüzölçümü yaklaşık 9,352km2’dir.Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41° 16′ 46.9236” Kuzey ve 36° 20′ 9.8412” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Tosya ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tosyailçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,302 km2dir.Tosya ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 1′ 2.7048” Kuzey ve 34° 2′ 14.8848” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Samsun Tosya Arası Kaç KM

Samsun Tosya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 244 km’dir.

Samsun Tosya Arası Kaç KM

Samsun Tosya Arası Kaç Saat

Samsun Tosya arası kaç saat; Samsun Tosya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 244 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saatsürmektedir. Samsun Tosya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saatsürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4saat

Samsun Tosya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Tosya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 244 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Tosya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Tosya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tosya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tosya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.