Samsun Tokat Arası Kaç KM

Samsun Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Tokat arası kaç km? Samsun Tokat arası kaç saat? Samsun Tokat yol tarifi? Samsun Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Tokat Arası Kaç KM

Samsun Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 km’dir. Samsun Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 102 km’dir.

Samsun Tokat Arası Kaç KM

Samsun Tokat Arası Kaç Saat

Samsun Tokat arası kaç saat; Samsun Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 102 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Samsun Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.