Samsun Sivas Arası Kaç KM

Samsun Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Sivas arası kaç km? Samsun Sivas arası kaç saat? Samsun Sivas yol tarifi? Samsun Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Samsun Sivas Arası Kaç KM

Samsun Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 334 km’dir. Samsun Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 180 km’dir.

Samsun Sivas Arası Kaç KM

Samsun Sivas Arası Kaç Saat

Samsun Sivas arası kaç saat; Samsun Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 334 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 180 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Samsun Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 334 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.