İçeriğe geç

Samsun Şırnak Arası Kaç KM

Samsun Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Şırnak arası kaç km? Samsun Şırnak arası kaç saat? Samsun Şırnak yol tarifi? Samsun Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Şırnak Arası Kaç KM

Samsun Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 km’dir. Samsun Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 673 km’dir.

Samsun Şırnak Arası Kaç KM

Samsun Şırnak Arası Kaç Saat

Samsun Şırnak arası kaç saat; Samsun Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 673 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Samsun Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.