Samsun Sinop Arası Kaç KM

Samsun Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Sinop arası kaç km? Samsun Sinop arası kaç saat? Samsun Sinop yol tarifi? Samsun Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Sinop Arası Kaç KM

Samsun Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 158 km’dir. Samsun Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 130 km’dir.

Samsun Sinop Arası Kaç KM

Samsun Sinop Arası Kaç Saat

Samsun Sinop arası kaç saat; Samsun Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 158 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Samsun Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Samsun Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 130 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Samsun Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 158 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.