İçeriğe geç

Samsun Siirt Arası Kaç KM

Samsun Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Siirt arası kaç km? Samsun Siirt arası kaç saat? Samsun Siirt yol tarifi? Samsun Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Samsun Siirt Arası Kaç KM

Samsun Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 906 km’dir. Samsun Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 609 km’dir.

Samsun Siirt Arası Kaç KM

Samsun Siirt Arası Kaç Saat

Samsun Siirt arası kaç saat; Samsun Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 906 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Samsun Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Samsun Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 609 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Samsun Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 906 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.