Şanlıurfa Samsun Arası Kaç KM

Şanlıurfa Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Samsun arası kaç km? Şanlıurfa Samsun arası kaç saat? Şanlıurfa Samsun yol tarifi? Şanlıurfa Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Samsun Arası Kaç KM

Şanlıurfa Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 km’dir. Şanlıurfa Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 505 km’dir.

Şanlıurfa Samsun Arası Kaç KM

Şanlıurfa Samsun Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Samsun arası kaç saat; Şanlıurfa Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Şanlıurfa Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 505 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Şanlıurfa Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.