Samsun Safranbolu Arası Kaç KM

Samsun Safranbolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Safranbolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Safranbolu arası kaç km? Samsun Safranbolu arası kaç saat? Samsun Safranbolu yol tarifi? Samsun Safranbolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Safranbolu İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ilinin yüzölçümü yaklaşık 9,352 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41° 16′ 46.9236” Kuzey ve 36° 20′ 9.8412” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Safranbolu ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Safranbolu ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 750 km2dir. Safranbolu ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 14′ 57.5016” Kuzey ve 32° 40′ 59.2608” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Safranbolu Arası Kaç KM

Samsun Safranbolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 km’dir.

Samsun Safranbolu Arası Kaç KM

Samsun Safranbolu Arası Kaç Saat

Samsun Safranbolu arası kaç saat; Samsun Safranbolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Safranbolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Samsun Safranbolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Safranbolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Safranbolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Safranbolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Safranbolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Safranbolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.