Samsun Kapadokya Arası Kaç KM

Samsun Kapadokya arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Kapadokya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Kapadokya arası kaç km? Samsun Kapadokya arası kaç saat? Samsun Kapadokya yol tarifi? Samsun Kapadokya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Kapadokya İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ilinin yüzölçümü yaklaşık 9,352 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41° 16′ 46.9236” Kuzey ve 36° 20′ 9.8412” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kapadokya ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kapadokya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık — km2dir. Kapadokya ilçesinin coğrafi konumu ise 38°39′30″K 34°51′13″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Kapadokya Arası Kaç KM

Samsun Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 km’dir.

Samsun Kapadokya Arası Kaç KM

Samsun Kapadokya Arası Kaç Saat

Samsun Kapadokya arası kaç saat; Samsun Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Samsun Kapadokya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Samsun Kapadokya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Kapadokya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Kapadokya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kapadokya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kapadokya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.