İçeriğe geç

Samsun Isparta Arası Kaç KM

Samsun Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Isparta arası kaç km? Samsun Isparta arası kaç saat? Samsun Isparta yol tarifi? Samsun Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Isparta Arası Kaç KM

Samsun Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 km’dir. Samsun Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 633 km’dir.

Samsun Isparta Arası Kaç KM

Samsun Isparta Arası Kaç Saat

Samsun Isparta arası kaç saat; Samsun Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Samsun Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 633 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Samsun Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.