İçeriğe geç

Samsun Iğdır Arası Kaç KM

Samsun Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Iğdır arası kaç km? Samsun Iğdır arası kaç saat? Samsun Iğdır yol tarifi? Samsun Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Iğdır Arası Kaç KM

Samsun Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 920 km’dir. Samsun Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 670 km’dir.

Samsun Iğdır Arası Kaç KM

Samsun Iğdır Arası Kaç Saat

Samsun Iğdır arası kaç saat; Samsun Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 920 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 670 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Samsun Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 920 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.