İçeriğe geç

Hatay Samsun Arası Kaç KM

Hatay Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Samsun arası kaç km? Hatay Samsun arası kaç saat? Hatay Samsun yol tarifi? Hatay Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Hatay Samsun Arası Kaç KM

Hatay Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 765 km’dir. Hatay Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 543 km’dir.

Hatay Samsun Arası Kaç KM

Hatay Samsun Arası Kaç Saat

Hatay Samsun arası kaç saat; Hatay Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 765 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Hatay Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 543 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Hatay Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 765 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.