İçeriğe geç

Samsun Hakkâri Arası Kaç KM

Samsun Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Hakkâri arası kaç km? Samsun Hakkâri arası kaç saat? Samsun Hakkâri yol tarifi? Samsun Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Hakkâri Arası Kaç KM

Samsun Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1118 km’dir. Samsun Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 767 km’dir.

Samsun Hakkâri Arası Kaç KM

Samsun Hakkâri Arası Kaç Saat

Samsun Hakkâri arası kaç saat; Samsun Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1118 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 767 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Samsun Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1118 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.