İçeriğe geç

Samsun Gümüşhane Arası Kaç KM


Samsun Gümüşhane arası kaç km;
yazımızda öncelikle Samsun ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Gümüşhane arası kaç km? Samsun Gümüşhane arası kaç saat? Samsun Gümüşhane yol tarifi? Samsun Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Gümüşhane Arası Kaç KM

Samsun Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 439 km’dir. Samsun Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 274 km’dir.

Samsun Gümüşhane Arası Kaç KM

Samsun Gümüşhane Arası Kaç Saat

Samsun Gümüşhane arası kaç saat; Samsun Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 439 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Samsun Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 274 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Samsun Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 439 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.