İçeriğe geç

Samsun Giresun Arası Kaç KM

Samsun Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Giresun arası kaç km? Samsun Giresun arası kaç saat? Samsun Giresun yol tarifi? Samsun Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Samsun Giresun Arası Kaç KM

Samsun Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 195 km’dir. Samsun Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 178 km’dir.

Samsun Giresun Arası Kaç KM

Samsun Giresun Arası Kaç Saat

Samsun Giresun arası kaç saat; Samsun Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 195 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika  sürmektedir. Samsun Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 178 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Samsun Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 195 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.