Gaziantep Samsun Arası Kaç KM

Gaziantep Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Samsun arası kaç km? Gaziantep Samsun arası kaç saat? Gaziantep Samsun yol tarifi? Gaziantep Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Samsun Arası Kaç KM

Gaziantep Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 km’dir. Gaziantep Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 478 km’dir.

Gaziantep Samsun Arası Kaç KM

Gaziantep Samsun Arası Kaç Saat

Gaziantep Samsun arası kaç saat; Gaziantep Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Gaziantep Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 478 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Gaziantep Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.