Erzurum Samsun Arası Kaç KM

Erzurum Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Samsun arası kaç km? Erzurum Samsun arası kaç saat? Erzurum Samsun yol tarifi? Erzurum Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Samsun Arası Kaç KM

Erzurum Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 km’dir. Erzurum Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 444 km’dir.

Erzurum Samsun Arası Kaç KM

Erzurum Samsun Arası Kaç Saat

Erzurum Samsun arası kaç saat; Erzurum Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzurum Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 444 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Erzurum Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.