İçeriğe geç

Samsun Erzincan Arası Kaç KM

Samsun Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Erzincan arası kaç km? Samsun Erzincan arası kaç saat? Samsun Erzincan yol tarifi? Samsun Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Samsun Erzincan Arası Kaç KM

Samsun Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 442 km’dir. Samsun Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 317 km’dir.

Samsun Erzincan Arası Kaç KM

Samsun Erzincan Arası Kaç Saat

Samsun Erzincan arası kaç saat; Samsun Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 442 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Samsun Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 317 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Samsun Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 442 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.