İçeriğe geç

Samsun Elazığ Arası Kaç KM

Samsun Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Elazığ arası kaç km? Samsun Elazığ arası kaç saat? Samsun Elazığ yol tarifi? Samsun Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Elazığ Arası Kaç KM

Samsun Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 km’dir. Samsun Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 381 km’dir.

Samsun Elazığ Arası Kaç KM

Samsun Elazığ Arası Kaç Saat

Samsun Elazığ arası kaç saat; Samsun Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Samsun Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 381 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Samsun Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.