İçeriğe geç

Samsun Edirne Arası Kaç KM

Samsun Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Edirne arası kaç km? Samsun Edirne arası kaç saat? Samsun Edirne yol tarifi? Samsun Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Edirne Arası Kaç KM

Samsun Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 973 km’dir. Samsun Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 817 km’dir.

Samsun Edirne Arası Kaç KM

Samsun Edirne Arası Kaç Saat

Samsun Edirne arası kaç saat; Samsun Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 973 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Samsun Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Samsun Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 817 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Samsun Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 973 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.