İçeriğe geç

Diyarbakır Samsun Arası Kaç KM

Diyarbakır Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Samsun arası kaç km? Diyarbakır Samsun arası kaç saat? Diyarbakır Samsun yol tarifi? Diyarbakır Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Samsun Arası Kaç KM

Diyarbakır Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 km’dir. Diyarbakır Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 500 km’dir.

Diyarbakır Samsun Arası Kaç KM

Diyarbakır Samsun Arası Kaç Saat

Diyarbakır Samsun arası kaç saat; Diyarbakır Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Diyarbakır Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 500 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Diyarbakır Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.