İçeriğe geç

Samsun Denizli Arası Kaç KM

Samsun Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Denizli arası kaç km? Samsun Denizli arası kaç saat? Samsun Denizli yol tarifi? Samsun Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Samsun Denizli Arası Kaç KM

Samsun Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 885 km’dir. Samsun Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 733 km’dir.

Samsun Denizli Arası Kaç KM

Samsun Denizli Arası Kaç Saat

Samsun Denizli arası kaç saat; Samsun Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 885 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Samsun Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Samsun Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 733 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 28 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 28 dakika

Samsun Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 885 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.