İçeriğe geç

Samsun Çorum Arası Kaç KM

Samsun Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Çorum arası kaç km? Samsun Çorum arası kaç saat? Samsun Çorum yol tarifi? Samsun Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Samsun Çorum Arası Kaç KM

Samsun Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 168 km’dir. Samsun Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 142 km’dir.

Samsun Çorum Arası Kaç KM

Samsun Çorum Arası Kaç Saat

Samsun Çorum arası kaç saat; Samsun Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 168 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Samsun Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Samsun Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 142 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

41 dakika

Samsun Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 168 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.