İçeriğe geç

Samsun Çankırı Arası Kaç KM

Samsun Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Çankırı arası kaç km? Samsun Çankırı arası kaç saat? Samsun Çankırı yol tarifi? Samsun Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Çankırı Arası Kaç KM

Samsun Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 329 km’dir. Samsun Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 241 km’dir.

Samsun Çankırı Arası Kaç KM

Samsun Çankırı Arası Kaç Saat

Samsun Çankırı arası kaç saat; Samsun Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 329 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 241 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 49 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

49 dakika

Samsun Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 329 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.