İçeriğe geç

Samsun Burdur Arası Kaç KM

Samsun Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Burdur arası kaç km? Samsun Burdur arası kaç saat? Samsun Burdur yol tarifi? Samsun Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Burdur Arası Kaç KM

Samsun Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 828 km’dir. Samsun Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 654 km’dir.

Samsun Burdur Arası Kaç Saat

Samsun Burdur arası kaç saat; Samsun Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 828 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Samsun Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 654 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Samsun Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 828 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.