Samsun Bolu Arası Kaç KM

Samsun Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Bolu arası kaç km? Samsun Bolu arası kaç saat? Samsun Bolu yol tarifi? Samsun Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Bolu Arası Kaç KM

Samsun Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 km’dir. Samsun Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 402 km’dir.

Samsun Bolu Arası Kaç Saat

Samsun Bolu arası kaç saat; Samsun Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Samsun Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 402 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 2 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 2 dakika

Samsun Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.