İçeriğe geç

Samsun Bitlis Arası Kaç KM

Samsun Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Bitlis arası kaç km? Samsun Bitlis arası kaç saat? Samsun Bitlis yol tarifi? Samsun Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Samsun Bitlis Arası Kaç KM

Samsun Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 819 km’dir. Samsun Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 598 km’dir.

Samsun Bitlis Arası Kaç Saat

Samsun Bitlis arası kaç saat; Samsun Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 819 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Samsun Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 598 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 17 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 17 dakika

Samsun Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 819 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.