İçeriğe geç

Samsun Bingöl Arası Kaç KM

Samsun Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Bingöl arası kaç km? Samsun Bingöl arası kaç saat? Samsun Bingöl yol tarifi? Samsun Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Bingöl Arası Kaç KM

Samsun Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 667 km’dir. Samsun Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 444 km’dir.

Samsun Bingöl Arası Kaç Saat

Samsun Bingöl arası kaç saat; Samsun Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 667 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Samsun Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 444 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Samsun Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 667 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.