İçeriğe geç

Samsun Bayburt Arası Kaç KM

Samsun Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Bayburt arası kaç km? Samsun Bayburt arası kaç saat? Samsun Bayburt yol tarifi? Samsun Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Bayburt Arası Kaç KM

Samsun Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 km’dir. Samsun Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 348 km’dir.

Samsun Bayburt Arası Kaç Saat

Samsun Bayburt arası kaç saat; Samsun Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Samsun Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 348 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Samsun Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.