İçeriğe geç

Samsun Batman Arası Kaç KM

Samsun Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Batman arası kaç km? Samsun Batman arası kaç saat? Samsun Batman yol tarifi? Samsun Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS        koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Samsun Batman Arası Kaç KM

Samsun Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 862 km’dir. Samsun Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 558 km’dir.

Samsun Batman Arası Kaç Saat

Samsun Batman arası kaç saat; Samsun Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 862 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Samsun Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 558 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

 1 saat 15 dakika

Samsun Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 862 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.