İçeriğe geç

Samsun Bartın Arası Kaç KM

Samsun Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Bartın arası kaç km? Samsun Bartın arası kaç saat? Samsun Bartın yol tarifi? Samsun Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Bartın Arası Kaç KM

Samsun Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 434 km’dir. Samsun Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 327 km’dir.

Samsun Bartın Arası Kaç Saat

Samsun Bartın arası kaç saat; Samsun Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 434 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Samsun Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 327 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Samsun Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 434 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.