İçeriğe geç

Samsun Balıkesir Arası Kaç KM

Samsun Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Balıkesir arası kaç km? Samsun Balıkesir arası kaç saat? Samsun Balıkesir yol tarifi? Samsun Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Balıkesir Arası Kaç KM

Samsun Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 km’dir. Samsun Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 738 km’dir.

Samsun Balıkesir Arası Kaç KM

Samsun Balıkesir Arası Kaç Saat

Samsun Balıkesir arası kaç saat; Samsun Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Samsun Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat  sürmektedir. Samsun Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 738 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Samsun Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.